Basia

Architekt wnętrz

1 z 16 mln

zadowolonych użytkowników

Tylko samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę i gwarancję, że rozliczysz się poprawnie i z uwzględnieniem należnych Ci ulg i odliczeń.

E-Deklaracje to nowoczesny instrument administracji skarbowej, który w łatwy i szybki sposób przetwarza tysiące formularzy podatkowych e-PIT przesłanych za pomocą e-Deklaracje.

E-Deklaracje PIT to system służący rozliczaniu PIT-ów stworzony przez Ministerstwo Finansów. Dzięki e-Deklaracje PIT złożysz swoje rozliczenie PIT drogą elektroniczną. Od 2024 roku obliczenia złożone online objęte są krótszym terminem zwrotu nadpłaty środków, który wynosi 45 dni.

System e-Deklaracje PIT zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo przesyłania danych: formularzy PIT wraz z załącznikami. Użytkownik, który dokonuje składania wniosku, przechodzi przez proces pełnej weryfikacji, wpisując dane autoryzujące. Zeznanie podatkowe wypełniane w Programie PIT 2023 weryfikowane jest podpisem elektronicznym lub autoryzacją danych takich jak identyfikator podatkowy NIP, pesel, imię, nazwisko czy data urodzenia. W ostatnim etapie wypełniania danych identyfikacyjnych użytkownik podaje kwotę przychodu, która została wykazana w ubiegłorocznej deklaracji podatkowej. Jeśli w zeszłym roku nie składał takich formularzy, zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej – wpisuje zero. Dzięki uwzględnieniu wszystkich szczegółowych danych w trakcie wysyłki formularza, prawdopodobieństwo wypełnienia wniosku rozliczenia PIT przez osoby niepowołane spada do minimum. Dokumenty trafiają bezpośrednio do urzędu skarbowego podatnika za pomocą szyfrowanego kanału, który całkowicie uniemożliwia podsłuch przesyłanych danych. Bezpieczeństwo wysyłki obejmuje także wszelkie korekty dokumentów.

Program PIT 2023 jest w 100% zgodny z rządowym system e-Deklaracje. Służy do łatwego wypełniania wniosków online, a jego użytkownicy mogą wysyłać zeznania podatkowe do systemu e-Deklaracje PIT przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Wystarczy kilka kliknięć, by wysłać zeznanie PIT do urzędu skarbowego. Elektroniczny formularz poinstruuje Cię na każdym etapie składania wniosku.

Korzystając z programu PIT 2023 prześlesz wniosek bezpośrednio do systemu e-Deklaracje PIT Ministerstwa Finansów (e-deklaracje.gov.pl). Dzięki programowi PIT 2023 z łatwością rozliczysz się z nowym systemem e-PIT, stworzonym na serwerach Ministerstwa. Zwrot nadpłaty podatku uzyskasz już w ciągu 45 dni od daty przesłania wniosku PIT. Wypełniając formularz PIT w wersji papierowej sam zwrot nadpłaty środków wynosić może nawet do 3 miesięcy. Dodatkowo program PIT 2023 jest w pełni zintegrowany z system e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Wysyłka formularzy PIT odbywa się bezpośrednio do systemu e-Deklaracje, poprzez zabezpieczoną transmisję danych.

Pobierz program PIT 2023 i sprawdź, jak prosty jest proces wysyłania zeznania podatkowego do systemu edeklaracje. Kreator programu przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy wypełniania formularza PIT, a Twoje zeznanie podatkowe w ciągu 10 minut trafi do systemu E-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Z programem PIT 2023 wypełnianie e-Deklaracji staje się banalnie proste.