Basia

Architekt wnętrz

1 z 16 mln

zadowolonych użytkowników

Tylko samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę i gwarancję, że rozliczysz się poprawnie i z uwzględnieniem należnych Ci ulg i odliczeń.

Twój e-PIT 2023 to usługa, która została wprowadzona przez Ministerstwo Finansów. Ma na celu wspomóc wszystkich płatników w rozliczeniach podatkowych. Wraz z jej uruchomieniem w ręce podatników trafi portal podatkowy, na którym wszyscy użytkownicy rozliczający się z fiskusem będą mogli skorzystać z opcji e-PIT. System ma ułatwić coroczne rozliczenia podatkowe i tym samym nakłonić podatników do samodzielnego wypełniania PIT-ów online.

Dzięki e-PIT 2023 podatnicy nie będą musieli wypełniać swoich PITÓW osobiście, tylko będą mogli robić to w formacie ePIT na serwerach Ministerstwa. Wszelkie informacje dostępne na platformie e-PIT 2023 będą pochodzić od pracodawców oraz z ubiegłorocznych zeznań dotyczących ulg na dzieci. Dane, które znajdą się w systemie ePIT będą mieć swoje źródło w organizacjach użytku publicznego, które zostały wskazane przez podatnika w zeszłym roku. Dodatkowo portal e-PIT 2023 udostępni opcje korekty wniosku. Podatnik, który będzie chciał wykorzystać ulgi (odliczenia na cele krwiodawstwa czy darowizny) będzie mógł zrobić to zaraz po zalogowaniu do systemu e-PIT.

System e-PIT ruszył w 2022 roku. Po uruchomieniu programu każdy z płatników będzie miał szansę zapoznać się z e-PIT-em 2023 wyliczonym przez urząd skarbowy. Po zalogowaniu się do panelu użytkownika, podatnik rozliczający się na formularzach PIT-36, PIT_37L i PIT 28 może potwierdzić lub modyfikować wniosek, który zostanie przygotowany przez urząd. Dzięki e-PIT podatnicy rozliczający się indywidualnie, (którzy nie korzystają z ulg i odliczeń) nie będą musieli robić nic, by dokonać rozliczenia z fiskusem. E-PIT 2023 rozliczy się za nich. Płatnicy, którzy rozliczają się wspólnie z małżonkiem i nie korzystają z ulg wypełnią swój e-PIT 2023 za pomocą dwóch kliknięć.

System e-PIT 2023 to wygodne rozwiązanie, które pomoże płatnikom szybko rozliczyć się z bieżących podatków. Wykorzystując program do rozliczeń e-PIT, np. program PIT 2022 unikniemy niepotrzebnych pomyłek, które mogą się zdarzyć w trakcie wypełniania wniosku. Program intuicyjnie przeprowadzi użytkownika przez wszystkie etapy wypełniania formularza, który następnie można przesłać do systemu e-PIT 2023. Gotowe rozliczenia PIT wystarczy przesłać do systemu e-Deklaracje.

Rządowy program e-PIT 2023 to system stworzony przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu każdy z płatników rozliczy swój e-PIT szybko, łatwo i bezpiecznie. Program powstał w oparciu o 3P tj. proste, przyjazne i przejrzyste podatki.

E-PIT czyli tegoroczna propozycja KAS to odpowiedź na rosnącą popularność rozliczeń podatkowych w Polsce. Dwie trzecie Polaków rozlicza się przez Internet – warto przekonać resztę społeczeństwa, by również zaczęła to robić. W tym celu powstaje system e-PIT, który maksymalnie uprości coroczne wypełnianie zeznań podatkowych. Warto nadmienić, że rok 2017 był rekordowy pod względem składania wniosków elektronicznie. Dzięki e-PIT podatnicy rozliczą się za pomocą dwóch kliknięć. Każdy z płatników ma możliwość korygowania wniosku e-PIT: wprowadzania zmian, wpisywania dodatkowych ulg podatkowych czy darowizn OPP. Podatnik może także wprowadzić nowy nr KRS, na który zostanie przekazany 1% podatku. Gotowy wniosek z łatwością prześle do systemu edeklaracje.