Basia

Architekt wnętrz

1 z 16 mln

zadowolonych użytkowników

Deklaracje PIT
w 2024
do Wydruku

Szybko, łatwo, bezpiecznie

Zobacz jakie to proste!

Rozlicz PIT za 2023 Online

Tylko samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę i gwarancję, że rozliczysz się poprawnie i z uwzględnieniem należnych Ci ulg i odliczeń.

Wypełnij szybko swój deklaracje PIT do wydruku za pomocą bezpłatnego programu PIT 2023. Znajdziesz w nim wszelkie deklaracje, druki i formularze PIT, dzięki którym złożysz swój e-PIT błyskawicznie.

By prawidłowo wypełnić deklaracje PIT do wydruku 2023, należy wpisać właściwy identyfikator podatkowy deklaracji. W tym celu należy zapoznać się z zasadami ustawodawcy.

Użytkownik, który chce dokonać korekty deklaracji PIT do wydruku, powinien użyć takiego identyfikatora podatkowego, który został przez niego wpisany wcześniej w deklaracji korygowanej.

By dokonać korekty w deklaracji PIT do wydruku należy złożyć korektę, w ten sam sposób, w który składaliśmy sam wniosek PIT. Jeśli w trakcie wypełniania formularza, druku czy deklaracji PIT pojawi się błąd, który nie zostanie przez nas zauważony, mamy prawo do złożenia korekty.

Deklarację PIT do wydruku można uzupełnić za pomocą odpowiedniego programu, który znajdziemy w sieci. Warto zwrócić uwagę na to, by program posiadał odpowiednie certyfikaty, a przesyłanie formularz i deklaracji PIT odbywało się za pomocą szyfrowanego połączenia. Korzystając z Programu PIT 2023, zapewniamy 100% bezpieczeństwa. Program wybierze odpowiedni formularz PIT i zada użytkownikowi kilka prostych pytań.

Dodatkowo program PIT 2023 krok po kroku kieruje użytkownikiem w trakcie wypełniania formularzy i druków PIT. Wypełnianie ePIT z programem PIT jest szybkie i proste.

Wypełniając swoją deklarację PIT do wydruku za pomocą programu PIT 2023 należy posiadać identyfikator podatkowy PESEL lub NIP. W trakcie wypełniania formularza i deklaracji PIT program zasugeruje wpisanie właściwego identyfikatora.

Po złożeniu deklaracji PIT do wydruku użytkownik uzyskuje specjalny dokument potwierdzający wpłynięcie wniosku do systemu urzędu skarbowego tzw. UPO. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, która jest opodatkowana według skali program PIT 2023 wypełni formularz PIT 36. Jeśli podatnik rozlicza przychody kapitałowe, program PIT użyje formularza 38, natomiast jeśli dochód dotyczy odpłatnego zbycia nieruchomości – program wypełnia formularz PIT 39.

Zalety formularza online do składania ePIT:

  • Formularz Twój e-PIT jest łatwy i szybki do wypełnienia
  • W trakcie uzupełniania formularza PIT masz gwarancję bezpieczeństwa przesyłania danych
  • Wypełniając formularz PIT zyskujesz gwarancję poprawności
  • Formularz PIT to szybki zwrot nadpłaty
  • Dzięki formularzowi PIT otrzymujesz UPO bez wychodzenia z domu

UPO czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru pobieramy w momencie uzyskania statusu „200”, który jest wysyłany po przekazaniu przez nas wszystkich potrzebnych formularzy PIT. Status ten nadaje system e-Deklaracje PIT i świadczy on o poprawnym wypełnieniu wszystkich formularzy i deklaracji PIT.

UPO jest dokumentem potwierdzającym dotarcie naszego formularza PIT do urzędu skarbowego. Urzędowe Poświadczenie Odbioru należy przechowywać przez okres pięciu lat.